Kontaktujte nás: +420 733 672 717 | info@fitneskausti.cz
0 Kč

Cvičení v pokročilejším věku, problém nebo výhoda?

Možná se to nezdá, ale během období, kdy naše tělesná schránka chřadne, je aktivní styl života důležitější, než kdy jindy. Pohyb a tělesná aktivita zvyšují energii a nutí naše srdce pracovat. Díky pohybu lze předcházet bolestem či nemocem, popřípadě alespoň tlumit jejich projevy. Cvičení nám může dokonce napomoci pozastavit a zpomalit příznaky stárnutí.

Prostě a jednoduše: Cvičení je klíčem ke zdravému stárnutí!

S přibývajícím věkem však může být pravidelné cvičení problém. Může vás odradit nemoc, zdravotní problémy, obava z možného zranění či myšlenky, že jste na cvičení příliš staří a slabí. Nenechte se těmito argumenty odradit a berte je s nadhledem. Jedná se totiž o naprostý omyl. Opak je pravdou! V dnešní době cvičí lidé všech věkových kategorií. Lidé si začínají uvědomovat, že zdraví máme jen jedno a je potřeba si ho vážit.

Jak tedy přistupovat ke cvičení v pokročilejším věku?

Bylo by dobré navštívit naše centrum na hubnutí Fitneska Ústí a zkonzultovat s naší trenérkou účel Vaší návštěvy. Na základě toho Vám následně dokážeme připravit plán, a to jak na hubnutí konkrétních partií, tak na celkové nastartování Vaší fyzické kondice. Disponujeme širokou škálou prostředků, a s Vaší pomocí najdeme ten nejideálnější pro Vás!

Better Belly (odkaz)

Kruhový trénink (odkaz)

LPG (odkaz)

Tipy jak začít bezpečně cvičit!!!

Nejdříve si zjistěte u svého lékaře, zda existují nějaké činnosti, kterým byste se měla s ohledem na Váš zdravotní stav vyvarovat. Pokud se budete během cvičení cítit špatně, budete cítit ostrou bolest nebo na Vás přijde neobvyklá dušnost, jednoduše s cvičením přestaňte. Důležité je začít pomalu, pozvolna, s ohledem na Vaše individuální možnosti a schopnosti. Začněte například s naším kruhovým tréninkem, a to 2x týdně 30 minut. Při cvičení dávejte pozor na možná zranění a dodržujte pitný režim. Stanovte si reálné, nikoliv nereálné cíle.

Zdravotní výhody cvičení:

Lepší imunitní systém, krevní tlak, hustota kostí, zdravější srdce, nižší riziko Alzheimerovy choroby, diabetu, obezity, srdečních chorob, rakoviny tlustého střeva apod.

Vaše Fitneska Ústí