Kontaktujte nás: +420 733 672 717 | info@fitneskausti.cz
0 Kč

Kdo chce hubnout musí hodně pít!

Máte oteklé nohy? Nafouklé břicho? Trpíte celulitidou? Nemůžete zhubnout? Pokud jste alespoň jednou odpověděla ANO, tento příspěvek je přímo pro Vás.

V dnešním krátkém článku se pokusíme vysvětlit, proč by jste měla dodržovat pitný režim.

Spousta lidí trpí tzv. retencí, což znamená, že tělo má tendenci zadržovat vodu. Hlavní příčinou zadržování vody v těle může být nadváha, porucha lymfatického systému, nadměrná konzumace alkoholu nebo kávy. Avšak jedním z hlavních důvodů, u kterého se chceme zastavit, je nadměrné zadržování vody v těle z důvodu omezené fyzické aktivity či jednotvárné fyzické aktivity. Jak jsme již v minulém článku psali, tělo se má procvičovat jako celek. Nedoporučuje se pouze jednotvárná aktivita. To znamená, milé dámy, abyste jednotlivé cvičební metody střídaly, konkrétně tedy kruhový trénink s Better Belly. 

Ptáte se, jaký je důvod zadržování vody v těle? Odpověď je jednoduchá. Pokud nedodáváme svému tělu dostatečné množství tekutin, uchýlí se k jejich shromažďování. To znamená, že naše tělo si ukládá tekutiny, jako tzv. zásobu na horší časy. Je to přirozená obrana těla v případě nedostatku tekutin.

Co s tím lze dělat?

Na začátku celého procesu bychom Vám chtěli doporučit naši LPG Endormologii (www.lipomasaz.cz) a objednání se na Lipomasáž (nově otevřena od 9. 5. 2017), která Vám pomůže aktivovat lymfatický systém. Lymfa má totiž pro tělo důležitou funkci a tou je odvod škodlivých produktů a také tkáňových tekutin. Laicky řečeno, pokud Vám správně nefunguje lymfatický systém, Vaše tuky a škodlivé látky nejsou vylučovány z těla ven, což vede například ke vzniku celulitidy.  

Po nastartování lymfatického systému je důležité dodržovat správný přísun tekutin. Avšak pozor! Pokud jste zvyklá na přísun určitého množství tekutin, není dobré ho ihned řádově navýšit. Vše by mělo probíhat pozvolna. Vaše tělo si po určité době uvědomí, že již dostává větší objem tekutin a přestane si vytvářet zásoby vody.

To vše bude mít za následek větší úbytek na váze, odplavování škodlivých produktů ven z těla, správnou funkci ledvin, jater a další.

V příštím článku se můžete těšit na cvičení pro ženy v  pokročilejším věku, konkrétně, jaké má dopady na Vaše tělo.

Vaše Fitneska Ústí